Moje konto Moje konto

Monitoring IP

Producent

Opis

Monitoring IP pozwala na ciągłe śledzenie aktywności sieciowej, w tym transmisji danych, przepływu ruchu i wykrywania ataków. Dzięki temu można szybko reagować na groźby dla bezpieczeństwa sieci i chronić swoje dane przed nieuprawnionym dostępem. W przypadku wystąpienia problemów z siecią, monitoring IP pozwala na szybkie ich rozpoznanie i skuteczne naprawienie. W dzisiejszych czasach, gdy świat coraz bardziej się informatyzuje, monitorowanie IP jest niezbędne dla każdej organizacji, która chce zapewnić sobie stabilność i bezpieczeństwo w pracy z siecią.

 

Monitoring IP jest jedym z lepszych wyborów jeżeli chodzi o monitoring do domu i tam, gdzie od systemu wizyjnego, oczekuje się rejestrowania bardzo szczegółowego obrazu. Kluczową zaletą monitoringu IP  jest możliwość pracy kamer IP, w środowisku sieci LAN. Uruchomienie kamer realizowane jest przez przewód sieciowy UTP, zakończony wtykiem RJ-45.

Zalety Monitoringu IP:

1.Nieograniczony zasięg

Monitoring IP potrafi obsługiwać najabardziej rozbudowane obiekty. Odległość kamer IP od jednostki rejestrującej odbywa się przez sieć LAN. Transmisja sieciowa IP dysponuje ograniczeniami w przepustowości. Sprzęty posiadające porty FastEthernet mogą osiągają prędkość nawet do 100 Mb/s a porty gigabitowe osiągają przepustowość 1000 Mb/s. Warto mieć na uwadze fakt, że maksymalna długość pojedyńczego odcinka skrętki komputerowej może osiągać maksymalnie 100m.

2. Wysoka jakość obrazu

Kamery IP dysponują dużo wyższą rozdzielczością obrazu. Kamery IP oferują znacznie wyższą jakość oraz dużo większe możliwości zarządzania zarejestrowanym obrazem. Kamery dostępne w naszym sklepie rejestrują obraz w rozdzielczości HD, FULL HD, a nawet  4K.

3. Zasilanie kamer IP przez PoE

Power over Ethernet (PoE) to technologia umożliwiająca przesył zasilania za pomocą przewodu sieciowego UTP do urządzeń. Przy pomocy PoE w monitoringu IP pozyskamy w tym samym momencie transmisję obrazu oraz zasilanie kamer z sieci IP. Ta metoda zasilania zmniejsza koszty związane z instalacją elektryczną.

4. Możliwość łatwej rozbudowy

Instalacja kamer IP jest bezproblemowa, ponieważ wykorzystywane są następujące sieci: LAN, WLAN i WAN. Istnieje możliwość konfiguracji każdej kamery według własnych potrzeb.

5. Niższe koszty instalacji

Monitoring IP umożliwia wykorzystanie okablowania uniwersalnego (strukturalnego). Stworzenie systemu monitoringu IP ogranicza się do wykorzystania już istniejącej sieci komputerowej. W dość prostych instalacjach nie oczekuje się od technika  położenia nowych kabli i wykonywania specjalnych instalacji zasilających do kamer sieciowych.

6. Duża odporność na zakłócenia.

Monitoring IP umożliwia odtworzenie najdrobniejszych detali zarejestrowanego materiału wideo. Obraz z kamer IP nie ukazuje żadnych zakłóceń w postaci pasków, które są często spotykane w obrazie z tradycyjnych kamer analogowych.

7. Przesyłanie wielu informacji

Kamery CCTV-IP pozwalają na korzystanie z różnych funkcji, np. dwukierunkowe audio, detekcja ruchu, przekroczenie linii - zliczanie, odczytywanie tablic rejestracyjnych, wejścia wyjścia alarmowe czy sterowanie innymi urządzeniami z poziomu kamery. 

8. Zarządzanie i monitorowanie z dowolnej lokalizacji

CCTV IP jest idelanym monitoringiem dla małych, dużych i rozproszonych obiektów. Monitoring IP umożliwia podgląd obrazu jak i  konfigurację kamery przez przeglądarki www z dowolnego miejsca za pośrednictwem Internetu. Jest to wygodne rozwiązanie dla wielu osob. Takie rozwiązanie zapewnia stały monitoring, np. domu prywatnego, z każdego dowolnego miejsca. Podgląd taki może odbywać się zazwyczaj przy pomocy laptopa czy telefonu.