Moje konto Moje konto

Adapter USB do CB32 USB-RS ELMES

44.50 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: ELMES

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Adapter USB do CB32 USB-RS ELMES

  • Umożliwia połączenie centrali CB32 wersja 3.00 z komputerem PC;
  • Umożliwia uaktualnienie oprogramowania, centrali CB32 od wersji 3.00.

Adapter USB RS służy do konfigurowania centrali CB32. Pozwala również uaktualnić jej oprogramowanie. Dotyczy to wersji centrali od 3.00. Uaktualnienie z wersji 2.xx do 3.00 możliwe jest wyłącznie u producenta.

 

Kabel USB-RS ten posiada wbudowany układ scalony, który zamienia sygnały występujące na złączu USB na sygnały RS232 o poziomach 0/3,3V wymagane przez centralę. Kabel ten – podobnie jak większość urządzeń podpinanych do złącza USB - wymaga zainstalowania odpowiednich sterowników. W zależności od rodzaju zastosowanego w kablu układu scalonego (patrz oznaczenie kabla („FTDI” albo „Profilic”), procedura instalacji jest różna:

  • Dla kabli z układem Profilic, najpierw należy zainstalować sterowniki poprzez uruchomienie odpowiedniego pliku .exe znajdującego się w katalogu ..USB cable driversprofilic, a następnie podłączyć kabel do portu USB komputera.
  • Dla kabli z układem FTDI, najpierw należy podłączyć kabel do portu USB komputera. System powinien wykryć nowe urządzenie: „USB Serial Converter”. Następnie system zapyta o sterowniki do tego urządzenia – w odpowiedzi na pytanie:

„Czy system Windows może połączyć się z witryną Windows Update aby wyszukać sterowniki ?”

należy wybrać opcję: „Nie, nie tym razem”, a w odpowiedzi na kolejne pytanie należy wybrać opcję:

„Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji”. Następnie należy podać tę lokalizację, czyli:

„..USB cable driversFTDI”.

Chwilę później system wykryje kolejne urządzenie: „USB Serial Port”. W tym przypadku  postępujemy identycznie jak poprzednio. 

Po zainstalowaniu w komputerze pojawi się dodatkowy port COM (zwykle COM3 lub COM4).

 

Aplikacja CB32 configurator jest dostępna w postaci skompresowanej. Po rozpakowaniu i uruchomieniu instaluje się domyślnie w katalogu:

„C:Program FilesElmesElmes CB32 configurator”,a (katalog można zmienić) a w menu Start tworzony jest skrót do uruchamiania aplikacji.

 

Przed podłączeniem centrali CB32 do komputera należy upewnić się, że zasilanie centrali jest wyłączone (także akumulatory), a kabel USB-RS nie jest podpięty do komputera. Następnie należy wykonać kolejno następujące czynności:

  1. Podłączyć kabel USB-RS do centrali;
  2. Podłączyć drugą stronę kabla do portu USB komputera;
  3. Trzymając naciśnięty klawisz 2 centrali włączyć jej zasilanie.

Na wyświetlaczu LCD centrali powinien migać znak: „?”. Jeśli tak nie jest, należy ponownie wykonać pkt 3 wyżej (wyłączyć zasilanie centrali i trzymając klawisz 2 ponownie je włączyć).

 

Pierwszym krokiem po uruchomieniu aplikacji jest wybór portu szeregowego COM do komunikacji z centralą CB32 (menu Opcje). Należy oczywiście wybrać ten port, na którym zainstalowany został wcześniej kabel USB-RS. Kabel musi być podłączony do komputera, inaczej nie pojawi się na liście do wyboru.

Po wybraniu portu można przystąpić do konfigurowania centrali. Można zacząć od wczytania aktualnych ustawień z centrali lub też od razu przystąpić do wpisywania nowych. Można również wczytać ustawienia z wcześniej zapisanego pliku dyskowego.

Po ustawieniu wszystkich parametrów można je wysłać do centrali. Warto też zapisać je na dysk, jako archiwum. Ustawienia są przechowywane w plikach tekstowych (rozszerzenie: *.txt)

 

Z poziomu aplikacji nie da się ustawić wszystkiego. Aplikacja nie umożliwia:

  1. Programowania detektorów bezprzewodowych i pilotów do pamięci CB32;
  2. Przypisania haseł użytkownikom;
  3. Ustawienia zegara.

Powyższe czynności należy wykonać po uruchomieniu centrali, z poziomu jej menu.

adapter_usb_do_cb32_usb-rs_elmes.jpg

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: