Moje konto Moje konto

Czujka PIR, 11 kurtyn 20m i 1 kurtyna 60m, pamięć, wykrywanie kierunku ruchu, NC/NO VE736 UTC

1005.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 5-7 dni roboczych

Producent: Aritech (UTC)

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Czujka PIR, 11 kurtyn 20m i 1 kurtyna 60m, pamięć, wykrywanie kierunku ruchu, NC/NO VE736 UTC

Czujka PIR,11 kurtyn 20m i 1 kurtyna 60m, pamięć,wykrywanie kierunku ruchu NC/NO VE736

Opatentowany algorytm obróbki sygnału

Sygnały podczerwieni są odbierane przez czujnik piroelektryczny, znajdujący się w ognisku czujki. Konwencjonalny czujnik pyro generuje jednowymiarowy sygnał (wartość) w celu detekcji obiektu, zatem jego zdolność detekcji uzależniona jest całkowicie od rozdzielczości układu optycznego czujki. Dzięki unikalnej konstrukcji opatentowanego elementu pyro, źródło ciepła generuje wielowymiarowy sygnał (wektor), pozwalając elementowi pyro na określenie nie tylko obecności obiektu, ale także na jego kierunku ruchu. Oznacza to, że zdolność detekcji jest zależna od rozdzielczości układu optycznego oraz od wielowymiarowego sygnału na wyjściu elementu pyro. Oznacza to znaczny postęp w technologii czujek ruchu.

Przetwarzanie sygnału V2E

Seria czujek ruchu VE wyposażona jest w opatentowany algorytm przetwarzania sygnału V2E (Vector Verified Enhanced). Każde źródło sygnału generuje unikalny wektor, którego kształt i wzór jest analizowany przez układ cyfrowego przetwarzania sygnału, umożliwiając rozpoznawanie różnych sygnałów. Oznacza to, że seria czujek ruchu VE nie tylko identyfikuje źródła sygnału inne od termicznych, ale również rozpoznaje potencjalne źródła fałszywych alarmów, takich jak stacjonarne źródła termiczne, wentylatory lub silne źródła światła i reaguje tylko na sygnały alarmowe generowane przez włamywaczy. Czujki ruchu z wbudowanym algorytmem wektorowym są wyłączną cechą UTC Fire & Security.

Opatentowana optyka o dużej gęstości

Czujki serii VE700 posiadają unikalne, wielokurtynowe lustro o stopniowanej ostrości, zapewniające dużą gęstość oraz umożliwiające prostą instalację. Opatentowana optyka o dużej gęstości zapewnia czujkom serii VE700 kompletną charakterystykę, składającą się z 11 kurtyn o dużej gęstości i polu widzenia 86o oraz z jednej kurtyny o wydłużonym zasięgu aż 60 m.

Tryb gongu

Wzór wektora wygenerowanego przez element pyro-elektryczny zawiera unikalne informacje na temat obiektu, na podstawie których układ analizujący ten sygnał (DSP) umożliwia określenie kierunku ruchu obiektu. Jeżeli tryb gongu jest aktywny, czujka może aktywować alarm w momencie przemieszczania się obiektu z lewej do prawej strony, przy braku reakcji na obiekt poruszający się w przeciwnym kierunku i odwrotnie.

Konfiguracja czujki

Czujki serii VE700 umożliwiają ustawienie 3 poziomów czułości: niskiego, standardowego oraz wysokiego. Zmiana poziomu czułości czujki powoduje zmianę trybu pracy czujki (szybkości działania algorytmu). Domyślne ustawienie to standardowy poziom czułości, który jest wystarczający dla większości zastosowań. Poziom czułości można zmienić za pośrednictwem zworki.

Testowanie czujek

Wszystkie elementy elektroniczne czujek serii VE700 są nieustannie monitorowane, a wszelkie ewentualne uszkodzenia natychmiast raportowane do centrali.

Moduł elektroniki ze złączem typu „plug-in”

Wykorzystanie modułu elektroniki ze złączem typu „plug-in” (wciskane) umożliwia prostą i szybką instalację bez możliwości jej uszkodzenia. Wszystkie zworki i przełączniki znajdują się w części czujki, którą można zdemontować bez potrzeby demontażu obudowy (wkład czujki), co umożliwia przeprowadzenie wygodnej konfiguracji w ręku.

Akcesoria

VE710 jest laserem kalibracyjnym umożliwiającym ustawienie kurtyny o dużym zasięgu.


Szczegóły:

 • Pasywna czujka podczerwieni ruchu;
 • Wielokurtynowe lustro o dużej gęstości i stopniowanej ostrości;
 • Złącze typu plug-in modułu elektroniki;
 • Optyka odporna na zabrudzenia;
 • Przetwarzanie sygnału V2E;
 • Możliwość wyboru zakresu detekcji;
 • Pełna ochrona przed przeczołganiem;
 • Możliwość wyboru charakterystyki poprzez maskowanie lustra;
 • 3 poziomy czułości;
 • Brak regulacji wynikających z różnych wysokości montażu czujek;
 • Możliwość montażu na pochyłych ścianach;
 • Zabezpieczenie sabotażowe oraz przed oderwaniem;
 • Zgodność z normą EN50131-2-2.

UWAGA!! Produkty UTC zamówione w kwocie poniżej 1000 zł obciążone są dodatkową opłatą manipulacyjną w wysokości 48 zł.

PRZY ZAKUPIE POWYŻEJ 1000 ZŁ DOSTAWA

 • KURIER 17 ZŁ                                                                 
 • POBRANIE 30 ZŁ
 • ODBIÓR OSOBISTY 0 ZŁ

Przed dokonaniem zakupu, prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dokładnego czasu realizacji zamówienia oraz weryfikacji kosztów zamówienia. 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: