Moje konto Moje konto

Czujka PIR, 9 kurtyn 16m, obróbka sygnału V2E, wyjścia przekaźnikowe NC VE1016 UTC

304.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 5-7 dni roboczych

Producent: Aritech (UTC)

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Czujka PIR, 9 kurtyn 16m, obróbka sygnału V2E, wyjścia przekaźnikowe NC VE1016 UTC

Wielokurtynowe lustro

Czujki ruchu Carrier Fire & Security posiadają najbardziej zaawansowaną i skomplikowaną optykę. Unikalna technologia optyki lustrzanej umożliwia stopniowanie ostrości, co z kolei tworzy ciągłą kurtynę, zapobiegającą utracie śledzonego obiektu. W celu zwiększenia pokrycia przez czujkę, seria 1000 wykorzystuje opatentowaną konstrukcję lustra 3Brid™ z kurtynami ortogonalnymi. Są to dodatkowe elementy lustra o poziomej strukturze, które generują kurtyny o pionowej orientacji. Dzięki takiej konstrukcji lustra dodanie kurtyny nie powoduje zmniejszenia poziomu sygnału oraz zwiększenia wymiarów czujki.

Opatentowany algorytm obróbki sygnału

Sygnały podczerwieni są odbierane przez czujnik piroelektryczny, znajdujący się w ognisku czujki. Konwencjonalny czujnik pyro generuje jednowymiarowy sygnał (wartość) w celu detekcji obiektu, zatem jego zdolność detekcji uzależniona jest całkowicie od rozdzielczości układu optycznego czujki. Dzięki unikalnej konstrukcji opatentowanego elementu pyro, źródło ciepła generuje wielowymiarowy sygnał (wektor), pozwalając elementowi pyro na określenie nie tylko obecności obiektu, ale także na jego kierunku ruchu. Oznacza to, że zdolność detekcji jest zależna od rozdzielczości układu optycznego oraz od wielowymiarowego sygnału na wyjściu elementu pyro. Oznacza to znaczny postęp w technologii czujek ruchu.

Przetwarzanie sygnału V2E

Seria czujek ruchu VE wyposażona jest w opatentowany algorytm przetwarzania sygnału V2E (Vector Verified Enhanced). Każdy źródło sygnału generuje unikalny wektor, którego kształt i wzór jest analizowany przez układ cyfrowego przetwarzania sygnału, umożliwiając rozpoznawanie różnych sygnałów. Oznacza to, że seria czujek ruchu VE nie tylko identyfikuje źródła sygnału inne od termicznych, ale również rozpoznaje potencjalne źródła fałszywych alarmów, takich jak stacjonarne źródła termiczne, wentylatory lub silne źródła światła i reaguje tylko na sygnały alarmowe generowane przez włamywaczy. Czujki ruchu z wbudowanym algorytmem wektorowym są wyłączną cechą Carrier Fire & Security.

Łatwe w instalacji

Czujki PIR serii 1000 są proste w instalacji: 1. Możliwość montażu na różnych wysokościach oraz na pochyłych ścianach 2. Ograniczony wpływ obiektów umieszczonych w polu widzenia czujki na jej pokrycie 3. Brak ustawień zakresu detekcji dzięki stałej czułości w całym zakresie 4. Złącze typu plug-in modułu elektroniki

Kompletna rodzina czujek podczerwieni

Seria 1000 jest częścią rodziny czujek ruchu, w skład której wchodzą czujki ruchu w różnych obudowach, z różnym zakresem detekcji, antymaskingiem, dualne, bezprzewodowe, adresowalne oraz wiele innych. Dzięki szerokiej ofercie czujek można wykorzystć je w wielu aplikacjach.

Szczegóły:

 • Pasywna czujka podczerwieni ruchu;
 • Optyka o stopniowanej ostrości i stałej czułości;
 • Przetwarzanie sygnałów ”V2E” znacznie zmniejszające wystąpienie fałszywych alarmów;
 • Pełna ochrona przed przeczołganiem;
 • Brak regulacji wynikających z różnych wysokości montażu czujek;
 • Możliwość montażu na pochyłych ścianach;
 • Złącze typu plug-in modułu elektroniki;
 • Optyka odporna na zabrudzenia;
 • Detekcja ruchu za parasolem i płaszczem;
 • Możliwość wyboru charakterystyki poprzez maskowanie lustra;
 • EN50131-2-2 Grade 2.

Przed dokonaniem zakupu, prosimy o kontakt telefoniczny w celu ustalenia dokładnego czasu realizacji zamówienia oraz weryfikacji kosztów zamówienia. 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: