Moje konto Moje konto

Bezprzewodowa centrala alarmowa z fotograficzną weryfikacją alarmów (2xSIM, 4G/3G/2G, Ethernet, Wi-Fi) HUB 2 Plus czarny Ajax

2000.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: AJAX

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Bezprzewodowa centrala alarmowa z fotograficzną weryfikacją alarmów (2xSIM, 4G/3G/2G, Ethernet, Wi-Fi) HUB 2 Plus czarny Ajax

Panel sterowania systemu alarmowego obsługujący fotograficzną weryfikację alarmów Ajax Hub 2 Plus. Kontroluje pracę wszystkich czujników Ajax. Hub 2 Plus niezwłocznie wysyła powiadomienie o zaistniałym zdarzeniu do posiadacza oraz do centralnej stacji monitorującej. Centralę można kontrolowac za pomoca smartfona z dowolnego miejsca.

Hub 2 Plus jest wyposażony w komunikator z 4 niezależnymi kanałami, w tym LTE. Konfiguracja ta pozwala podłączyć urządzenie do dwóch różnych dostawców Internetu przez Ethernet i Wi-Fi, zachowując jednocześnie awaryjny dostęp do dwóch sieci komórkowych. Przełączanie między kanałami zajmuje tylko kilka sekund.

Fotograficzna weryfikacja alarmu w 9 sekund

Weryfikacja fotograficzna to przyszłość branży ochrony. Technologia ta stanowi optymalne rozwiązanie w przypadku posesji prywatnych i firmowych — jest łatwo dostępna i nie narusza prywatności. Animowane serie zdjęć z czujników MotionCam pozwalają użytkownikom i operatorom SMA na ocenę sytuacji, ale kamery włączają się tylko w odpowiedzi na alarm, nigdy na żądanie.

Hub 2 Plus może zarządzać nawet 200 czujnikami MotionCam i dostarczać potwierdzenia fotograficzne alarmów do użytkowników i agencji ochrony w zaledwie 9 sekund, nawet podczas korzystania z kart SIM do komunikacji, a wszystko to dzięki obsłudze LTE.

 centrala_alarmowa_z_fotograficzna_weryfikacja_alarmow_hub_2_plus_czarny_ajax_abaks-system1.jpg

Hub 2 Plus to:

 1. Gwarancja dostarczania alarmów i weryfikacji fotograficznej. Jeweller zapewnia dwukierunkową komunikację między hubem i czujnikami w odległości do 2000 metrów, a jednocześnie pozwala na zdalne sterowanie urządzeniami Ajax i przekazywanie sygnałów alarmowych w mniej niż 0,15 sekundy. Jeweller wykorzystuje metodę synchronizacji ramkowej czasu w komunikacji z podłączonymi urządzeniami, uwierzytelnianie wykluczające fałszerstwo oraz szyfrowanie zapobiegające utracie danych. Dodatkowo wydajny energetycznie protokół radiowy umożliwia czujnikom pracę przez lata na zainstalowanych bateriach.
 2. Zautomatyzowana ochrona. Hub 2 Plus obsługuje 64 scenariusze, które minimalizują wpływ ludzi na bezpieczeństwo danego miejsca. Potrafi automatycznie uzbroić i rozbroić cały system alarmowy lub określone grupy według harmonogramu. Dodatkowo potrafi natychmiast włączyć generator mgły w przypadku włamania, odciąć zasilanie i włączyć oświetlenie alarmowe w przypadku pożaru lub odciąć wodę w przypadku wycieku. Używając urządzeń do automatyzacji, Hub 2 potrafi sterować oświetleniem, zamkami elektrycznymi i roletami. Scenariusze można uruchamiać w reakcji na zmiany trybów alarmowych, uruchomienie alarmu lub polecenia z przycisku Button.
 3. Ochrona dużych posesji o skomplikowanej strukturze wewnętrznej. Centra biznesowe, fabryki, wielopiętrowe wille z zabudowaniami — Hub 2 Plus ochroni nawet najbardziej rozbudowane posesje. Nowy hub steruje nawet 200 urządzeniami. Zasięg sygnału radiowego osiąga do 2000 m, a maksymalny zasięg sieci radiowej nawet 35 km2. Hub 2 Plus potrafi zarządzać nawet 25 grupami bezpieczeństwa z 200 użytkownikami. Dzięki temu pracownicy ochrony mogą podzielić teren na strefy, organizując dostęp pracowników do pomieszczeń.
 4. Odporność na sabotaż. Niezależnie od tego, co stanie się z Hub 2 Plus, agencja ochrony i użytkownicy się o tym dowiedzą. Alarm włącza się, gdy intruzi próbują zdemontować urządzenie. Jeśli serwer Ajax Cloud utraci łączność z hubem, dzięki krótkiemu interwałowi ping, wyśle powiadomienie w zaledwie 60 sekund. Nawet podczas przerwy w zasilaniu Hub 2 Plus chroni posesję przez maksymalnie 15 godzin dzięki wbudowanej baterii zapasowej.
 5. Z myślą o przyszłości. Hub 2 Plus pracuje na OS Malevich, systemie operacyjnym czasu rzeczywistego stworzonym przez Ajax Systems. OS Malevich jest stabilny, odporny na wirusy i chroniony przed cyberatakami. Architektura modularna ułatwia aktualizowanie systemu OS Malevich. System otrzymuje nowe funkcje kilka razy w roku dzięki zdalnym aktualizacjom oprogramowania. Proces, uruchamiany wyłącznie, gdy system jest rozbrojony, nie wymaga interwencji inżynierów lub użytkowników i trwa kilka minut. Hub 2 Plus to najbardziej wydajny panel sterowania Ajax. Posiada procesor, który jest 4,5 razy szybszy niż w przypadku Hub 2 i ma 8 razy większą pamięć flash. Taka konfiguracja sprzętowa zapewnia sprawne działanie urządzenia przez wiele lat.
 6. Sterowanie z aplikacji mobilnej. Zrezygnowaliśmy z przycisków i archaicznych interfejsów — aplikacje są wygodniejsze i bezpieczniejsze. Łączą się z hubem przez bezpieczny kanał Ajax Cloud, czyli serwera zlokalizowanego w kilku centrach danych AWS. Aplikacje mobilne umożliwiają sterowanie ochroną, edycję ustawień huba, konfigurację podłączonych urządzeń, tworzenie scenariuszy i monitorowanie zdarzeń ze smartfona lub komputera na miejscu lub z oddalonej lokalizacji.
 7. Bezproblemowa instalacja. Hub 2 Plus jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka. Posiada zainstalowane komunikatory, moduł zasilający i zapasową baterię. Aby rozpocząć konfigurację systemu, wystarczy podłączyć urządzenie do gniazdka i Internetu, włożyć kartę SIM i zeskanować kod QR przy pomocy aplikacji. Dzięki uchwytowi SmartBracket nie trzeba rozkręcać urządzenia, aby je zamontować.
 8. Bezproblemowa aktualizacja systemu alarmowego. Aby ułatwić proces aktualizacji zainstalowanych hubów, zapewniliśmy możliwość automatycznej transmisji danych. Funkcja importu umożliwia inżynierom migrację ustawień, podłączonych urządzeń, grup, scenariuszy i użytkowników ze starego huba do Hub 2 Plus w zaledwie 15 minut.

Dane techniczne:

 • Klasyfikacja - Panel sterowania systemu alarmowego z czterema wbudowanymi kanałami komunikacji zewnętrznej i obsługą czujników z kamerami
 • Instalacja - Wewnątrz
 • Połączone urządzenia - 200
 • Obsługa monitoringu wideo - 100 kamer DVR
 • Użytkownicy - 200
 • Pomieszczenia - 50
 • Grupy - 25
 • Podłączony ReX - 5
 • Рodłączonych syren - do 10
 • Scenariusze - 64
 • Obsługa czujników MotionCam +
 • Aplikacje mobilna - iOS 13.0 i nowsze; Android 5.0 i nowsze
 • Kanały komunikacji - 2 karty SIM; 2G (GSM900/DCS1800 (B3/B8)); 3G (WCDMA 850/900/2100 (B1/B5/B8)); LTE (FDD B1/B3/B5/B7/B8/B20); Wi-Fi (802.11 b/g/n); Ethernet
 • Sygnały alarmowe - Czas przekazania: 0,15 s; Rodzaje powiadomień: SMS, połączenie telefoniczne, powiadomienia push
 • Przełączanie między 2G, 3G, LTE - Natychmiastowe
 • Czas przełączania pomiędzy kartami SIM - 4 minuty
 • Łączność SMA - Łączność SMA: Contact ID, SIA (DC-09)
 • System operacyjny - OS Malevich
 • Zasilacz - 110-240 V z zainstalowaną baterią; 6 V z opcjonalnym modułem zasilania 6V PSU; Zużycie energii z sieci 110-240 V — 10 W
 • Wbudowana bateria zapasowa - Litowo-jonowa 3 АhZapewnia do 15 godzin pacy podczas używania tylko karty SIM
 • Protokół radiowy Jeweller - Zasięg komunikacji z czujnikami — do 2000 m w otwartym terenie; Dwukierunkowa komunikacja między urządzeniami
 • Technologia radiowa Wings - Przesyłanie powiedzeń wizualnych, Potwierdzenie dostarczenia pakietów
 • Dopuszczalna temperatura pracy - Od -10°С do +40°С
 • Zabezpieczenie przed sabotażem - Ochrona rzed oszustwem; Powiadomienia o zakłóceniu; Wykrywanie otwarcia tylnej pokrywy i zdjęcia z uchwytu SmartBracket
 • Zdalna konfiguracja i testowanie +
 • Wymiary - 163 × 163 × 36 mm
 • Waga - 351 g
 • Gwarancja - Wymiana i naprawa w ciągu 24 miesięcy od daty sprzedaży. Baterie nie są objęte gwarancją.

Pełny zestaw zawiera:

 1. Panel sterowania Ajax Hub 2 Plus
 2. Panel montażowy SmartBracket
 3. Kabel zasilania
 4. Kabel Ethernet
 5. Zestaw instalacyjny
 6. Karta SIM (w zależności od regionu)
 7. Instrukcja użytkownika

centrala_alarmowa_z_fotograficzna_weryfikacja_alarmow_hub_2_plus_czarny_ajax_abaks_system.png

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: