Moje konto Moje konto

Czujnik ruchu z wbudowaną kamerą bezprzewodowy MotionCam czarny AJAX

660.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: AJAX

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Czujnik ruchu z wbudowaną kamerą bezprzewodowy MotionCam czarny AJAX

MotionCam pokaże rzeczywistą sytuację z miejsca zdarzenia, zanim włamywacze zorientują się, że zostali przyłapani. Po sygnale alarmowym przesyłana jest animowana seria zdjęć umożliwiająca dokładną ocenę sytuacji. MotionCam może wykonywać zdjęcia tylko w przypadku alarmu. Architektura oprogramowania czujnika nie obsługuje funkcji zdjęć na żądanie.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks-system1.png

Specjalna soczewka

Układ sekcji soczewki Fresnela jest tak zaprojektowany, że diagramy promieniowania podczerwonego człowieka, zwierzęcia i szumu termicznego znacznie się różnią. Duże części soczewki wychwytują promieniowanie na poziomie głowy i tułowia dorosłego człowieka. Mniejsze elementy sprawiają, że diagram jest bardziej szczegółowy. Soczewki MotionCam dostarczają czujnikowi dokładnych informacji o obiekcie termicznym znajdującym się w strefie wykrywania oraz o charakterze jego ruchu.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system_1.png

Profesjonalna instalacja

Zainstalowanie MotionCam w odpowiednim miejscu, na optymalnej wysokości i prostopadle do prawdopodobnej drogi wtargnięcia zapewnia uzyskanie czytelnego diagramu termicznego. Znacząco poprawia to precyzję wykrywania. Profesjonalny montaż zwiększa również skuteczność funkcji odporności na zwierzęta.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system2.png

Filtr zakłóceń termicznych

Czujnik na bieżąco analizuje diagram termiczny z sensora: natężenie promieniowania podczerwonego, wielkość plamy cieplnej, prędkość ruchu, czas przebywania w strefie wykrywania i inne parametry.

Inżynierowie firmy Ajax przeanalizowali tysiące przypadków aktywacji sensora podczerwieni przez ludzi, zwierzęta i zakłócenia termiczne, a następnie opracowali SmartDetect. Algorytm oprogramowania natychmiast i z dużą dokładnością identyfikuje znaczniki fałszywych alarmów. Dzięki temu czujnik precyzyjnie reaguje na ludzi i nie przeszkadza użytkownikowi fałszywymi alarmami.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system3.png

Fałszywy alarm                                                                             Prawdziwy alarm

Kompensacja temperatury

Kompensacja temperatury to programowy mechanizm utrzymujący kontrast diagramu termicznego, nawet jeśli temperatura otoczenia jest zbliżona do temperatury ciała ludzkiego.

Przy każdym pomiarze temperatury otoczenia czujnik koryguje dane z czujnika PIR zgodnie z tabelą współczynników zapisaną w pamięci. Czujnik jest skuteczny w całym zakresie temperatur roboczych.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system4.png

Poziom czułości

Dzięki ustawieniu czułości czujnik dostosowuje się do warunków panujących w danym pomieszczeniu, uwzględniając ewentualne zakłócenia termiczne lub obecność zwierząt domowych. Zmiana ustawienia czułości wpływa na znaczniki, według których filtrowane są fałszywe alarmy. Przy niskiej czułości czujnik rzadziej reaguje nawet w przypadku aktywnego zwierzęcia. Przy wysokiej czułości czujnik uruchamia alarm w przypadku wykrycia jakiegokolwiek ruchu w strefie wykrywania. Czułość można kontrolować w aplikacji Ajax zarówno na terenie obiektu, jak i zdalnie.

Więcej niż zdjęcie. Szybciej niż wideo.

MotionCam pokaże rzeczywistą sytuację z miejsca zdarzenia, zanim włamywacze zorientują się, że zostali przyłapani. Po sygnale alarmowym przesyłana jest animowana seria zdjęć umożliwiająca dokładną ocenę sytuacji. MotionCam może wykonywać zdjęcia tylko w przypadku alarmu. Architektura oprogramowania czujnika nie obsługuje funkcji zdjęć na żądanie.

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system5.png

Zalety weryfikacji fotograficznej:

 • Mniej obaw - Nawet 70% fałszywych alarmów ma miejsce podczas rozbrajania systemu alarmowego. W przypadku MotionCam użytkownicy systemu i operatorzy firm monitorujących mogą w kilka sekund sprawdzić, czy alarm jest prawdziwy, i odpowiednio zareagować.
 • Większe bezpieczeństwo - Zarówno użytkownicy systemu, jak i zespół szybkiego reagowania w przypadku alarmu muszą mieć jasność, co dzieje się na miejscu zdarzenia. MotionCam pokaże, ilu intruzów jest uzbrojonych i czy nadal znajdują się w pomieszczeniu. Pomoże to przygotować się patrolowi agencji ochrony, a użytkownikom – uniknąć niebezpieczeństwa.
 • Dowody w smartfonie - Seria animowanych zdjęć dostarcza stróżom prawa rysopisy intruzów, bez marnowania czasu. Dzięki podświetleniu w podczerwieni MotionCam wykona je nawet w całkowitej ciemności. Szanse przyłapania włamywaczy na gorącym uczynku rosną.

Fotograficzna weryfikacja w 9 sekund

Unikalne technologie bezprzewodowe

Czujnik MotionCam Jeweller wykorzystuje jednocześnie dwa protokoły radiowe: Jeweller do informowania o alarmach oraz Wings do przesyłania zdjęć. Jeweller zapewnia natychmiastowe dostarczenie alarmu, a Wings dostarcza pierwsze zdjęcie z miejsca zdarzenia w ciągu zaledwie 9 sekund. Nawet przy przerwach w łączności i słabym sygnale. Zasięg komunikacji z hubem wynosi do 1700 metrów, dzięki czemu czujnik można łatwo zainstalować tam, gdzie będzie najbardziej skuteczny.

Intuicyjna instalacja i podłączenie

Dodaj czujnik MotionCam do systemu alarmowego Ajax za pomocą kilku dotknięć. Otwórz aplikację Ajax, zeskanuj kod QR i przypisz czujnik do pomieszczenia. Nie ma potrzeby demontażu obudowy czujnika. Uchwyt montażowy SmartBracket umożliwia bezpieczną instalację czujnika na płaskiej powierzchni albo w narożniku.

 Dwa kolory

Uwaga! Kamera MotionCam działa wyłącznie z centralą HUB2


Dane techniczne:

 • Kolor: Czarny/Biały;
 • Sensor: Czujka PIR;
 • Kąt widzenia kamery: 90°;
 • Rozdzielczość zdjęć: do 640x480 pikseli, zdjęcia w serii: 1-5 sztuk;
 • Typ czujki: Bezprzewodowa;
 • Protokół radiowe: Jeweller (868,0−868,6 lub 868,7−869,2 MHz w zależności od regionu sprzedaży) oraz Wings;
 • Zasięg komunikacji radiowej: 1700 m (na przestrzeni otwartej);
 • Ping: 0,15 sekundy (detekcja alarmu), do 9 sekundy (zdiecia);
 • Zastosowanie: Wewnątrz;
 • Podczerwieni: Posiada;
 • Zakres detekcji ruchu: Do 12 m;
 • Poziom czułości: 3 poziomy (wysoki, średni, niski);
 • Kąty widzenia: Pion/Poziom): 88,5°/80°;
 • Wysokość montażu: 2,4 m;
 • Typ baterii zasilającej: 2xCR123A;
 • Napięcie zasilania: 3 V;
 • Czujnik temperatury: Posiada;
 • Zabezpieczenie antysabotażowe antywłamaniowe: Posiada;
 • Czas pracy bez konieczności wymiany zasilania: Do 4 lat;
 • Zakres temperatur pracy: od 0°С do +50°С;
 • Wilgotność pracy: Do 80%.

Przed zakupem, prosimy o kontakt telefoniczny - z chęcią stworzymy system alarmowy dopasowany do Twoich potrzeb (wraz z rabatem).

czujnik_ruchu_z_wbudowana_kamera_bezprzewodowy_motioncam_czarny_ajax_abaks_system.png

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: