Moje konto Moje konto

FCS-8000-VFD-B AVIOTEC IP starlight 8000 - kamera do inteligentnej wideo detekcji pożaru, BOSCH

28935.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: BOSCH

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu FCS-8000-VFD-B AVIOTEC IP starlight 8000 - kamera do inteligentnej wideo detekcji pożaru, BOSCH

AVIOTEC IP starlight 8000 firmy Bosch Security Systems wyznacza nowe standardy w dziedzinie wizyjnego wykrywania pożaru. Rozwiązanie to umożliwia niezawodną, wczesną detekcję w obiektach publicznych i przemysłowych oraz w obiektach infrastruktury krytycznej. AVIOTEC może być wykorzystywany w miejscach, w których nie sprawdzają się konwencjonalne systemy. Dzięki obrazowi z kamery, na którym widać potencjalne zagrożenie, można wykryć źródło ognia i dymu szybciej niż w przypadku zastosowania konwencjonalnych czujek służących do wykrywania pożarów. Można także bezzwłocznie podjąć działania zaradcze. System AVIOTEC znajduje zastosowanie przede wszystkim w obiektach o wysokich stropach, takich jak magazyny, hale produkcyjne, hangary, i w dużych kompleksach budynków. Można go także zainstalować tam, gdzie do tej pory nie stosowano systemów wykrywania pożaru, np. w tartakach, zakładach odzysku surowców, rozdzielniach elektrycznych. 

Rys. 1. Model działania systemu AVIOTEC 

Oparte na wideo wykrywanie pożaru firmy Bosch – OBEJRZYJ FILM

Sposób działania

Wykrywanie dymu i ognia umożliwiają inteligentne algorytmy realizowane przez oprogramowanie zainstalowane bezpośrednio w kamerach. Obrazy są przetwarzane i analizowane wewnątrz kamery – nie ma konieczności użycia dodatkowych urządzeń. Dzięki funkcji rozpoznawania ognia kamery mogą w ciągu paru sekund uruchomić alarm już we wczesnym stadium rozwijania się pożaru. W przypadku konwencjonalnych systemów dym musi najpierw dotrzeć do czujek dymu. Takie zjawiska jak rozprzestrzenianie się dymu w poziomie czy gromadzenie się pod stropem ciepłego powietrza uniemożliwiającego przedostanie się dymu do najwyżej położonego punktu pomieszczenia, gdzie instalowane są czujki, mogą negatywnie wpływać na działanie tych czujek. System AVIOTEC wykorzystuje inteligentne algorytmy, które pozwalają odróżnić rzeczywisty pożar od zakłóceń spowodowanych przez odbicia, ruch czy oślepiające światło. Gwarantuje to skuteczne wykrywanie pożaru i redukuje do minimum liczbę fałszywych alarmów, pomagając zachować ciągłość pracy w strzeżonym obiekcie. 

W przypadku wszystkich pożarów testowych zgodnych z normą EN54 (od TF1 do TF8) system AVIOTEC wykazał się wysoką precyzją działania. Także przy słabym oświetleniu (maksymalnie 7 luksów) algorytm zapewniał bardzo wysoką wykrywalność pożaru. 

Rys. 2. Algorytm przepływu informacji 

 

AVIOTEC działa samodzielnie i nie wymaga dodatkowej jednostki sterującej. Ponadto realizuje wszystkie funkcje Intelligent Video Analysis (IVA). Można zastosować pojedynczą kamerę albo wiele kamer pracujących w sieci. Alarmy mogą być przekazywane do istniejącego systemu sygnalizacji pożarowej za pomocą przekaźników lub przez sieć Ethernet do centrum koordynacyjnego. Opracowana przez firmę Bosch technika dynamicznego transkodowania umożliwia transmisję obrazów o jakości HD do urządzeń mobilnych, np. iPadów. Doskonała jakość obrazu ułatwia personelowi identyfikację alarmów. 

Optymalizacja kosztów

W przeciwieństwie do konwencjonalnych czujek dymu i ognia kamery są łatwe do zainstalowania i nie wymagają częstego serwisowania. Przy zastosowaniu kamer zasilanych metodą PoE nie ma konieczności układania kabli zasilających, co pozwala obniżyć koszt instalacji systemu. 

Do planowania rozmieszczenia kamer w obiekcie stworzone zostało specjalne narzędzie. Umożliwia ono określenie obserwowanej powierzchni w zależności od kąta ustawienia obiektywu lub wysokości ognia czy dymu, który chcemy wykryć.

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: