Moje konto Moje konto

K10LLDCO Czujnik tlenku węgla (czadu) z wyświetlaczem - wbudowana bateria KIDDE

126.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: KIDDE

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu K10LLDCO Czujnik tlenku węgla (czadu) z wyświetlaczem - wbudowana bateria KIDDE

Czujnik czadu z wyświetlaczem

10LLDCO KIDDE

Detektor czadu służy do monitorowania pomieszczeń, które są zagrożone występowaniem emisji tlenku węgla. Czujniki tlenku węgla KIDDE są jednymi z najprecyzyjniejszych sensorów elektrochemicznych na świecie, ponieważ są wyposażone w sensor elektrochemiczny nowej generacji gwarantujący 10-letni okres pracy ? najdłuższy na rynku. Posiada wyświetlacz LCD pokazujący poziom stężenia tlenku węgla w zakresie od 0 do 999 PPM*.

Kiedy zostanie przekroczone dopuszczalne stężenie tlenku węgla automatycznie uruchamia się alarm akustyczny (głośna syrena o sile 85dB) oraz optyczny alarm (czerwona dioda Led). Czasy aktywacji alarmu w zależności od stężenia wynosi (progi alarmowe zgodne z PN-EN 50291-1:2010:

 • 30 PPM - brak alarmu przed upływem 120 minut
 • 60 PPM - musi zaalarmować w czasie 60-90 minut 
 • 100 PPM - musi zaalarmować w czasie 10-40 minut
 • 300 PPM - musi zareagować w czasie 3 minut.      

* dla stężeń w zakresie 0 - 10PPM na panelu pozostaje wskazanie 0.

Wbudowana bateria  nie wymaga wymiany w całym okresie użytkowania czujnika.

Czujniki czadu wyposażone są w przycisk Test/Reset, dzięki niemu możliwa jest kontrola  i wyłączenie sygnalizacji alarmowej oraz przycisk po naciśnięciu, którego wyświetla się najwyższy wykryty poziom CO zapisany w pamięci czujnika. Monitorowany jest stan sensorów, baterii oraz wewnętrzne obwody poprzez wbudowany układ automatycznej kontroli sprawności. W przypadku wykrycia nieprawidłowego działania detektora CO2 lub niskiego poziomu naładowania baterii, miga pomarańczowa kontrolka LED oraz włącza się ostrzegawczy sygnał dźwiękowy.

Zintegrowany system zasilania za pomocą baterii pozwala na montaż w najbardziej dogodnym miejscu. Rozwiązanie to pozwala na zapewnieniu stałej ochrony, nawet w przypadku przerwy w dostawie energii.

Niski poziom zasilania (rozładowania baterii) jest sygnalizowany przez krótki sygnał dźwiękowy co 60 sekund oraz co sekundę miga pomarańczowa dioda LED.

Koniec okresu działania czujnika sygnalizowany jest przez dwa krótkie sygnały dźwiękowe co 30 sekund oraz co sekundę miga pomarańczowa dioda LED. Po 10 latach od aktywacji zasilania czujnik poinformuje o konieczności wymiany urządzenia.

Dzięki zastosowaniu specjalnej obudowy sygnalizator czadu może być montowany na ścianie (śruby montażowe w zestawie) lub można go postawić na płaskiej powierzchni, np. w pomieszczeniach najbardziej zagrożonych. Dodatkowo czujnik ten wyposażony jest w bardzo estetyczną obudowę. Czujniki tlenku węgla posiadają blokadę uniemożliwiającą demontaż urządzenia zainstalowanego na ścianie przez dzieci lub osoby postronne.

Detektor tlenku węgla 10LLDCO posiada certyfikat potwierdzający spełnianie wymagań polskiej normy PN-EN 50291-1:2010 dla detektorów stosowanych w domach. Dodatkowo posiada certyfikat PN-EN 50291- 2:2010, które mówi o dopuszczeniu stosowania tego czujnika w pojazdach kempingowych oraz na łodziach. Zgodność z ww. normami została potwierdzona przez niezależną jednostkę badawczą British Standard Institute (BSI).

 

DANE TECHNICZNE CZUJNIKA KIDDE POLSKA:

 • technologia: elektrochemiczna
 • wyświetlacz LCD z maksymalnym wskazaniem 999PPM
 • zasilanie: DC, wbudowana bateria
 • wilgotność: do 90% RH, bez kondensacji
 • temperatura pracy: 0°C ? 40°C, transport i składowanie: -10°C - +60°C
 • sposób montażu: sufit / ściana (śruby montażowe w zestawie) lub płaska powierzchnia
 • wymiary: 118 x 70 x 40 mm
 • waga z bateriami: 0,120 kg
 • gwarancja: 10 lat łącznie z baterią
 • oznaczenia: deklaracja CE
 • certyfikaty: PN-EN 50291:1-2001, PN-EN 50291-2:2010
 • dłuższy o 40% okres pracy w porównaniu z innymi dostępnymi na rynku czujnikami

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: