Moje konto Moje konto

Czujka PTIR wielosensorowa 22051TLEI-46 SYSTEM SENSOR

363.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: System Sensor

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Czujka PTIR wielosensorowa 22051TLEI-46 SYSTEM SENSOR

Czujka 22051TLE-46 to detektor wielosensorowy PTIR z izolatorem w pełni zastępujący nieekologiczne czujki jonizacyjne. Czujki PTIR oferują porównywalne szybkości reakcji jak czujki jonizacyjne przy większej odporności na fałszywe alarmy.

  • Typ czujki: wielosensorowa (dymu, ciepła A1R i płomienia);
  • Producenci: System Sensor;
  • Wbudowany izolator zwarć: Tak;
  • Protokół komunikacji: SSE 200 Plus/Advance.

Nowy protokół 200 Advanced umożliwia montaż jeszcze większej ilości urządzeń na pętli. Dodatkowo daje większą kontrolę, możliwości konfiguracyjne i zarządzania, a przez to umożliwia jeszcze bardziej elastyczną optymalizację całego systemu, w stosunku do charakterystyki i użytkowania chronionego obiektu, niż kiedykolwiek wcześniej.

Czujka 22051TLE-46 jest detektorem wielosensorowym PTIR (Photo Thermal Infra Red) i w pełni zastępuje nieekologiczne czujki jonizacyjne, których technologia ma już ponad sześćdziesiąt lat. Czujki PTIR oferują porównywalne szybkości reakcji jak czujki jonizacyjne w przypadku szybko rozprzestrzeniających się pożarów płomieniowych jednocześnie będąc mniej podatnymi na fałszywe alarmy. Idealnie nadają się do pomieszczeń gdzie występowanie tego typu pożarów jest wysoce prawdopodobne. Jednak czujki PTIR są nie tylko alternatywą dla czujek jonizacyjnych ale także dla tradycyjnych czujek optycznych i optyczno-termicznych od których są zdecydowanie bardziej efektywne.

Stałe monitorowanie wszystkich trzech głównych elementów pożaru umożliwia czujce 22051TLE-46 reagować znacznie szybciej na rozwój pożaru a tym samym minimalizuje jego ewentualne skutki. Na podstawie sygnałów z sensorów, program dynamicznie zmienia progi czułości, poziomy wzmocnienia, opóźnienia czasowe, kombinacje, częstotliwości próbkowania, uśrednianie próbek. Ewentualne uszkodzenia sensora, zmiana czułości pozostałych sensorów, przy jednoczesnym zgłoszeniu awarii czujki.

Czujka posiada dwie trójkolorowe (czerwony, zielony, bursztynowy) diody LED pozwalające na wizualną weryfikację stanu urządzenia patrząc na nią z dowolnej strony.

Wszystkie czujki serii 200 Advanced są przyjazne dla środowiska i spełniają wymogi WEEE oraz RoHS, co minimalizuje koszty utylizacji. Ich zaletą jest mechaniczna i elektryczna kompatybilność wsteczna z poprzednimi urządzeniami serii 200 Plus.

Certyfikat zgodności nr 0786-CPD-20650

Parametry techniczne
Typ czujki wielosensorowa (dymu, ciepła A1R i płomienia)
Wykrywanie pożarów testowych TF1-TF8
Protokół komunikacji na pętli SSE 200 Plus, SSE 200 Advance
Wbudowany izolator zwarć Tak (dodatkowa rezystancja 20mΩ)
Prąd dozorowania 0,35 mA (1 komunikat co 5s, miganie diod; 0,25mA brak komunikacji)
Prąd alarmowania 3,5 mA (czerwona dioda)
Zakres temperatur pracy -30 ... +70 °C
Wilgotność względna 15 ... 90 %
Kolor biały
Średnica 102 mm
Wysokość 63 mm (wraz z gniazdem)
Waga 102 g (wraz z gniazdem)

czujka_ptir_wielosensorowa_22051tlei-46_system_sensor_abaks_system.jpg

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: