Moje konto Moje konto

Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni GRAPHITE SATEL

81.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: Satel

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni GRAPHITE SATEL

Cyfrowa pasywna czujka podczerwieni GRAPHITE wykrywa ruch w chronionym obszarze. Szeroki zasięg pola detekcji (ponad 100 m2) uzyskano dzięki opatentowanej geometrii soczewek Fresnela. Do skutecznej ochrony potrzeba więc mniej czujek, instalacja jest prosta, a koszty inwestycji niskie.

Działanie urządzenia bazuje na cyfrowym algorytmie detekcji ruchu. Cyfrowa kompensacja temperatury zapewnia skuteczność wykrywania poprzez dostosowanie czułości do temperatury w pomieszczeniu. Czułość detekcji jest płynnie regulowana, przez co parametry pracy czujki można dokładnie dopasować do wielkości pomieszczenia i panujących w nim warunków.

Najnowsze modele czujki GRAPHITE (wyprodukowane po 09-2021 r.) wyposażone są w opcję PET. Pozwala to na uodpornienie toru detekcji PIR na ruch małych zwierząt o wadze do 15 kg. Włączenie opcji PET następuje poprzez odpowiednie założenie zworek na kołki na płytce elektroniki czujki.

Przydatne rozwiązanie stanowi zdalne załączanie/wyłączanie diody LED (bez otwierania obudowy czujki), sygnalizującej naruszenie. W efekcie diodę można załączyć np. podczas testów systemu alarmowego, a wyłączyć w trybie normalnej pracy dla zapewnienia dyskrecji czujki.

Funkcja sygnalizowania pamięci alarmu umożliwia sprawdzenie, która z czujek zainicjowała alarmowanie, bez potrzeby obserwowania stanu centrali. Bezpieczeństwo pracy czujki zapewniane jest przez nadzór toru sygnałowego i napięcia zasilania oraz zabezpieczenie antysabotażowe.

  • podwójny pyroelement;
  • cyfrowy algorytm detekcji nowej generacji;
  • precyzyjna soczewka Fresnela;
  • zdalnie uruchamiany tryb testowy;
  • pamięć alarmu;
  • wbudowane rezystory parametryczne;
  • opcja PET uodparniająca tor PIR na ruch małych zwierząt o wadze do 15 kg.

Dane techniczne:

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
:
  • ico_pdf Karta Katalogowa GRAPHITE Cyfrowa czujka podczerwieni - 181-GRAPHITE_PL.pdf [2013-09-13 09:11, 182.03 kB]