Moje konto Moje konto

Autonomiczna czujka dymu ADR-20N POLON-ALFA

110.00 zł + VAT
Dodaj do ulubionych

Czas dostępności: Dostępny w 3-5 dni roboczych

Producent: POLON-ALFA

KLIKNIJ ABY UZYSKAĆ RABAT

Opis produktu Autonomiczna czujka dymu ADR-20N POLON-ALFA

1. Przeznaczenie

Autonomiczna (domowa) czujka dymu ADR-20 N jest przeznaczona do wykrywania widzialnego dymu, powstającego w bezpłomieniowym początkowym stadium pożaru, wtedy, gdy materiał zaczyna się tlić, a więc na ogół długo przed pojawieniem się otwartego płomienia i zauważalnego wzrostu temperatury. Pozwala na wczesne wykrycie pożaru w niedużych obiektach - mieszkaniach, domach (w piwnicach, garażach, na strychach itp.). Może pracować samodzielnie a także w sieci kilku czujek połączonych ze sobą. Jest przewidziana do pracy w pomieszczeniach zamkniętych, w których w normalnych warunkach nie występuje dym, kurz i skraplanie pary wodnej.

2. Zasada działania

Czujka ADR-20 N jest czujką optyczną dymu typu rozproszeniowego. Działa na zasadzie pomiaru promieniowania podczerwonego, rozproszonego przez cząstki dymu (aerozolu) w komorze pomiarowej, niedostępnej dla światła zewnętrznego. Znajdujący się w komorze pomiarowej odbiornik promieniowania - fotodioda, nie odbiera promieniowania podczerwonego, emitowanego przez nadajnik - diodę elektroluminescencyjną, póki do komory nie wnikną cząstki dymu rozpraszające to promieniowanie kierując je na odbiornik. Po przekroczeniu określonej wartości progowej, układ elektroniczny czujki włącza sygnalizację akustyczną i optyczną w czujce.

3. Zasilanie czujki

Jest to typowy autonomiczny czujnik pożarowy, którego głównym i jedynym źródłem zasilania jest bateria 9V (nie ma w komplecie). Mocowana jest ona w specjalnym gnieździe w obudowie czujnika, w którym, znajdują się również odpowiednie zaciski (z opisaną polaryzacją), umożliwiające podłączenie baterii. Zaleca się stosowanie baterii (najlepiej alkalicznych) uznanych producentów. Pozwoli to na bezproblemową pracę czujnika przez wymagany okres min. 1 roku bez wymiany źródła zasilania. Jeżeli bateria jest zbyt słaba, czujnik będzie sygnalizował taki stan. W tym przypadku należy czujnik zdjąć i wymienić baterię, zgodnie z zaleceniami producenta.

ADR-20N

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
:
  • ico_pdf Karta katalogowa ADR 20N - adr20nk.pdf [2013-10-14 10:16, 93.37 kB]